Все города

(044) 222-63-83 Киев

(048) 775-33-88 Одесса

(065) 717-78-87 Харьков

(050) 346-83-83 Запорожье

(067) 267-83-83 Днепр

  • Мы в соцсетях:
Интернет-магазин МедТехника ФорМед
Телефоны

Киев:

050 475-58-85

067 629-83-83

Днепр:

050 475-58-85

067 629-83-83

Одесса:

050 477-58-85

098 322-83-83

Харьков:

096 477-58-85

093 316-55-55

Запорожье:

067 800-83-83

067 629-83-83

Часто виникають різні труднощі, викликані тим, що обстановка в квартирі не відповідає вимогам догляду за хворим.

Дверні отвори мають бути достатньо широкими. Прибравши дверну коробку або знявши двері і замінивши її завісою можна збільшити ширину дверного отвору. Двері повинні мати зручні ручки або пристрої, що поволі закриваються.
 
Передпокій має бути просторим, особливо якщо хворий користується інвалідним кріслом. У разі якщо хворий пересувається за допомогою тростини і має порушення координації рухів, в передпокої необхідно укріпити настінні поручні для допомоги при пересуванні.
 
Вибираючи кімнату для тривалого перебування в ній хворого необхідно враховувати: щоб добре опалювалася і охолоджувалася, добре провітрювалася, була доступна для сонячного світла, мала вільний простір для зручного пересування.
 
Не треба створювати навколо хворого монотонність і порожнечу, які можуть викликати у нього відчуття ізоляції і самоти. Щоб створити приємну затишну атмосферу в кімнаті хворого, можна обставити її додатковими предметами (можна поставити зелені рослини, квіти без запаху та ін.).
 
Штори на вікнах приглушать денне світло, нададуть затишок в кімнаті. Кімнату треба регулярно провітрювати, щоб в ній завжди було свіже повітря. При провітрюванні слід уникати протягів. Температура повітря в кімнаті повинна бути +18 + 20оС.
 
Хворий повинен лежати в ліжку, а не на кушетці чи дивані. Висота спального місця від підлоги до матраца має бути 60 - 70 см. Необхідно пам’ятати про те, що ліжко для хворого має бути не тільки зручним, але і гігієнічним. Звичайне ліжко можна переробити в ліжко для хворого, збільшивши його висоту за рахунок спеціальних колодок, гумових чохлів або поставити ліжко на звичайні цеглини.
 
Для ходячих хворих ліжко повинне бути низьким, щоб легко було сідати та вставати з нього (висота спального місця від підлоги до матраца 45 - 50 см.).
Для хворих, що користуються інвалідним кріслом, ліжко повинно мати однакову висоту з кріслом. Ліжко необхідно поставити так, щоб можна було підійти до хворого з двох боків. Це полегшить догляд за хворим.
 
Для хворих із слабкими руками на раму підвішують м’яку петлю, яка чіпляється за зап’ястя при пересаджуванні з ліжка в інвалідне крісло.
Для лежачих хворих стрічку з петлею для підйому можна прив′язати до спинки ліжка в ногах.
 
 
Ліжко краще всього розташовувати боком до вікна, тому що якщо хворий лежить лицем до вікна, то яскраве світло б’є в очі, затрудняє денний сон, заважає читати. Біля ліжка слід розташувати на відстані витягнутої руки столик чи тумбочку з необхідними для хворого предметами.
 
На прикроватній тумбочці чи столику слід розташувати настільну лампу, телефон (краще кнопковий), дистанційний вимикач електроприладів (телевізора, верхнього світла, замку вхідних дверей).
 
Шафа для одягу повинна мати низько розташовані полиці для білизни і вішалки.
 
На кухні ніжки столу можна підвести на брусках, щоб можна було під’їхати на колясці впритул до столу.
В кухні встановити підвісні шафи і полиці на висоті, доступній для хворого. На випадок, якщо хворий відчує слабкість під час приготування їжі, біля плити на столі слід укріпити ручку для упору.
 
Квартира хворого повинна бути теплою і світлою. Світло повинне бути достатньо яскравим, але таким, що не б’є в очі хворого. Світильник слід розташовувати позаду хворого. Обов’язково зверніть увагу на стійкість світильника, потужність і безпеку.
 
 
Килимові покриття і килими повинні покривати всю підлогу і лежати без зморшок, щоб хворий не спіткнувся і не впав. Не можна натирати підлогу мастикою - це збільшує ризик падіння хворого.
 
У кімнаті хворого необхідно регулярно проводити вологе прибирання.
Якщо хворий сам прибирає квартиру, то краще користуватися інвентарем, який має велику вагу.
При підмітанні підлоги можна користуватися мітлою з похилою ручкою, широка мітла надасть більше опори, ніж звичайний віник. Совок з довгою ручкою дасть змогу уникнути непотрібніх нахилів. У разі користування пилососом, слід розрахувати силу рук, так як при прибиранні необхідна опора та збереження рівноваги.

© 2018 Formed. Здоровая жизнь