Пульсоксиметр і його практичне застосування

Серед сучасних пристроїв для діагностики здоров'я важливе місце посідає пульсоксиметр. Це пояснюється тим, що показник кількості кисню в крові відіграє одну з основних ролей у роботі серцево-судинної, дихальної та інших систем організму.

Раніше пульсометри, що визначають даний параметр, використовувалися в анестезіології для контролю стану пацієнта, що знаходиться на операційному столі та при виведенні його з наркозу. Нині область їх застосування набагато ширша. Вони дозволяють здійснювати моніторинг хворих, які перебувають у відділенні пульмонології, терапії, реанімації, хірургії, торакальної травматології та ін. Також пульсоксиметри знайшли застосування у практиці сімейних лікарів та спортивної медицини.

Пульсоксиметр з технологією MoveOxy SpO2 (premium 2020)

Для чого потрібна пульсоксиметрія при підозрі на наявність віруса?

Діагностика дозволяє встановити рівень сатурації та відстежити динаміку її зміни, на основі цих даних можна припустити наявність легеневих патологій, зокрема при вірусній інфекції. Так, наприклад, одні з найчастіших ускладнень коронавірусної інфекції COVID-19 – дихальна недостатність та ураження легень.

Які параметри важливо контролювати під час підозри на вірус?

Коронавірусна інфекція COVID-19, що охопила світ, - це гостре вірусне захворювання, що вражає головним чином дихальну систему. Період між зараженням та появою клінічних симптомів (інкубаційний період) у середньому становить 5-10 днів, і дуже важливо, по можливості, проводити переддіагностику вірусу, що дозволяє на ранніх стадіях виявити відхилення в роботі організму та дихальної системи та встановити можливі причини їх виникнення.

Пульсоксиметр Smart blood oxygen clip з індексом Pi% (2020)

Особливо важливо контролювати: 

 - температуру тіла;

- симптоми респіраторного захворювання (кашель, чхання, нежить, головний бфль);

 - стан сильної втоми;

 - рівегь насичення крові киснем.

Як самостійно здійснити вимірювання

Того, хто хоче купити пульсоксиметр для здійснення самостійного моніторингу в домашніх умовах, цікавить питання: як працює пристрій і як проводити процедуру.

Пульсоксиметр – це компактний прилад у вигляді прищіпки, що кріпиться на палець. Для вимірювання не потрібно порушувати цілісність шкіри - пристрій визначає насичення крові киснем через неї за рахунок 2-х світлових хвиль, що мають різний спектр. Тривалість реєстрації даних залежить від мети дослідження. Для разового визначення насичення крові киснем достатньо кількох хвилин, тобто показник стану користувача в конкретний момент часу.

Оскільки дані показники, за наявності певних захворювань та супутніх факторів, можуть швидко змінюватися, то більш повну картину надасть тривалий моніторинг.

Для більш інформативних даних слід досліджувати зміни показників у нічний та денний час, за фізичних навантажень та в різних умовах.

Критерії вибору

Пульсоксиметри мають різноманітні характеристики, котрі варто враховувати, обираючи певну модель:

- Налаштування меж норми. У більшості моделей межі норми відображаються на дисплеї поруч із показниками, а якщо вони становлять небезпеку, то цифри можуть фарбуватися червоним кольором;

 - Звуковий сигнал. У більшості моделей передбачений спеціальний датчик, що реагує зниження рівня кисню в крові, у своїй відбувається сповіщення звуковим сигналом. Така опція необхідна, коли пацієнт перебуває у клініці та ведеться цілодобовий моніторинг;

 - Розмір. Є портативні та стаціонарні прилади. Перший варіант зручний для самостійного використання у домашніх умовах, для лікарів швидкої допомоги, спортивних медиків. Стаціонарні моделі переважно застосовуються в клінічних умовах;

 - Енергоспоживання. Час безперервної роботи без заміни акумуляторних батарей та підзарядки;

 - Попередження про низький заряд батареї;

 - Підключення до ПК. Зручна функція для добового моніторингу, завдяки якій лікар на комп'ютері зможе побачити динаміку показників та роздрукувати дані за певний час;

 - Обробка та збереження інформації. У більшості пристроїв дані видаються на екран у цифровому вигляді, тобто вони зчитують інформацію в даний момент часу. Більш функціональні моделі зберігають дані та будують графіки змін показань за тривалий час;

 - Сумісність із іншими пристроями. Якщо пульсоксиметр застосовуватиметься в операційних та клінічних відділеннях для важких хворих, то краще вибрати модель з можливістю підключення до складніших апаратів підтримки життєдіяльності;

 - Датчики пульсоксиметрів. Є дорослі та дитячі датчики у вигляді кліпси-прищіпки на палець. Для новонароджених використовують гнучкий силіконовий датчик, що частіше кріпиться на боці ноги. Такі ж датчики використовуються для дорослих, коли потрібний тривалий моніторинг – кріпиться на палець. Ще один варіант датчика – у вигляді кліпси-прищіпки на вухо.

 - Регульоване підсвічування;

 - Запис даних певної кількості пацієнтів.

Ціна пульсоксиметр залежить від функціональності, додаткових опцій, виробника. У нашому магазині ви можете купити різні портативні моделі для самостійного виміру.

Купити пульсоксиметр >>>

 

© 2024 Formed. Здорове життя