Запуск генератора

Ви придбали електрогенератор і тепер хочете запустити його вперше: будьте обережні та не допускайте поширених помилок, які можуть призвести до швидкого зношування чи поломки приладу. Дотримуйтесь наших інструкцій - і ваш генератор справно працюватиме та живитиме всі необхідні електроприлади.

Як вперше запускати генератор

Перед тим як запускати електрогенератор, розпакуйте пристрій, перевірте його комплектність усіх запчастин і знайдіть інструкцію з експлуатації. Уважно ознайомтеся з нею, перш ніж робити подальші дії.

Установка генератора має здійснюватись на рівній сухій поверхні. Майте на увазі: деякі генератори призначені лише для використання на відкритому повітрі, у приміщенні вмикати їх небезпечно. Переконайтеся, що пристрій заземлений.

Заливка палива

Якщо у вас новий електрогенератор, заповніть його паливом (бензин, газ чи дизель). При заправці рідким паливом каністра повинна бути всередині чистою та сухою, оскільки вода, дрібне сміття та пил, потрапивши в генератор, можуть прискорити його зношування. 

У жодному разі не доливайте паливо безпосередньо в працюючий генератор.

Перевірка мастила

Не варто економити та купувати дешеві марки. Мастила знадобиться небагато, тому візьміть хороше синтетичне. Залийте його у відповідний отвір до потрібного рівня, оцінити який допоможуть певні позначки-мітки. 

Рекомендуємо не змішувати різні марки мастил: це погіршить його властивості та скоротить термін служби вашого пристрою.

Особливості запуску вручну

Більшість недорогих генераторів малої та середньої потужності оснащені ручним пуском. Як завести електрогенератор такого типу, знають, мабуть, всф: треба зусиллям потягнути за спеціальну ручку на тросі. Чим вище потужність приладу, тим інтенсивніше доведеться тягнути трос.

Ручний старт на бензиновому або дизельному генераторі

  • Переконайтеся, що повітряна заслінка закрита.
  • Потягніть пускову рукоятку на себе з помірним зусиллям.
  • Коли відчуєте опір, потягніть сильніше одним різким рухом.
  • Поступово та плавно відпускайте рукоятку. Не кидайте її!
  • Якщо з першого разу здійснити пуск електродвигуна не вдалося, повторіть дії.
  • Якщо все пройшло вдало, то дайте двигуну, що працює, трохи прогрітися, а потім відкрийте повітряну заслінку.

Ручний старт на інверторному генераторі

  • Увімкніть живлення приладу.
  • Поверніть ручку у положення «Увімкнено» та відкрийте заслінку для доступу повітря.
  • Потягніть за рукоятку тросика та запустіть агрегат.

Запуск генератора з електростартером

Електричний стартер зручніший для пуску двигуна, так як не потрібно прикладати зусилля. Для увімкнення таких агрегатів достатньо повернути ключ або натиснути кнопку. Є також пристрої з можливістю віддаленого запуску з пульта керування. Ось правильна послідовність процесів при включенні генератора з електростартером.

  • Якщо для електрогенератора потрібна акумуляторна батарея, перевірте, чи є вона в комплекті, і якщо її немає, то придбайте її окремо.
  • Запустіть пристрій поворотом ключа або натисканням на кнопку.

Час роботи стартера не повинен перевищувати 5 секунд. Якщо не вдалося запустити двигун генератора з першої спроби, відпустіть стартер і спробуйте ще раз за деякий час. Кількість таких спроб може бути довільна, головне – не давати стартеру крутитись довше 5 секунд.

Ви ще не купили генератор? 

Ми пропонуємо великий вибір - бензиновий чи дизельний - обирайте у нашому інтернет-магазині >>>

 

© 2025 Formed. Здорове життя